טיפול בחרדות אצל ילדים

הילד שלך יפסיק לפחד בתהליך מהיר פשוט וקל

 • טיפול אישי ממוקד וקצר מועד
 • ללא תרופות וללא מגע פיזי בילד

  טיפול בחרדות אצל ילדים

אני זוכר את זה כמו היום. הילד הגיע עם אביו אלי לקליניקה. הוא היה מהמטופלים הראשונים שלי, לילד הזה היו הרבה חרדות שהפריעו לו ולהוריו מאוד. חשבתי בליבי, הילד הזה בטח יזדקק לסדרה ארוכה של טיפולים מייגעים עד שנחוש בשינוי.עשיתי לו בסך הכל טיפול אחד, למחרת אבא שלו התקשר אלי בהתרגשות כולו מתפעל מהשינוי האדיר שחווה. האבא התרגש, אני התרגשתי ומאז החלטתי שאני רוצה להמשיך ולעזור לעוד ועוד ילדים להרגיש טוב יותר מהר יותר.

חרדות אצל ילדים הם דבר קשה גם להורה וגם לילד אבל הטיפול בהם בשיטת TAT יעיל במיוחד. ילד שגדל ולא מקבל טיפול, החרדה בדרך כלל רק מתעצמת והטיפול הופך לקשה יותר ויותר עם הזמן. ולכן אני ממליץ לכם הורים יקרים, אם הילד שלכם סובל מחרדה טפלו בה עוד היום. מידי יום, באים אליי לקליניקה הרבה מבוגרים שהילדות שלהם היתה רוויה בפחדים, ופתאום בסביבות גיל עשרים, הכל התפרץ והפך לחרדה. אבל אז הסבל כבר גדול יותר והטיפול גם הוא לא מהיר כל כך כמו אילו היה נעשה בעודו ילד.

פחדים אצל ילדים זה דבר די שכיח. כבר מגיל צעיר הילד לומד לפחד מקולות, מזרים, מדברים לא מוכרים... וזה טבעי, זה חלק מהתפתחות תקינה. כך הילד לומד להגן על עצמו. אבל כאשר הפחד הופך לחרדה לא מאוזנת, הדבר קשה גם לילד וגם להורים. חרדות אצל ילדים יכולות לנבוע מכל מיני סיבות. חלקם קשורות בכם ההורים וחלקם לא. כאשר ההורה גם הוא סובל מחרדה ברמה מסוימת והילד גדל תחת הפחד של ההורה. הרבה פעמים הפחד עובר מההורה לילד. גם בגלל שהילד גדל בצל אזהרות של ההורה וגם בגלל עצם השהות מגיל אפס עם הורה חרדתי. זו אחת הדרכים השכיחות ביותר להתפתחות חרדות אצל ילדים. במקרים כאלו אני ממליץ שגם ההורה יעבור טיפול וכך הטיפול בילד יהיה יותר אפקטיבי.

מקור נוסף לחרדות אצל ילדים, זה מטראומות שהם עברו. במקרים בהם מדובר בטראומה נקודתית, הטיפול יכול להיות קצר ומהיר באופן מפתיע.

פעמים רבות, חרדות אצל ילדים מופיעות בעקבות מתח בבית, חוסר שלום בית או גירושין. גם במקרים כאלו טיפול TAT מומלץ, ויש ביכולתו לסייע גם לילד וגם להורה.


עברו עשר שנים מאז שכתבתי את המאמר הזה על טיפול בחרדות אצל ילדים. ואחרי כעשור של טיפול בילדים אנחנו קצת יותר חכמים. כמה מהתובנות החשובות שנוגעות לחרדות וטיפול בחרדות אצל ילדים אני רוצה לכתוב כאן. הדבר הראשון והכי חשוב הוא שאי אפשר לטפל בחרדות בילד שלא מעוניין לקבל טיפול, וגם אם הוא מסכים ללכת לטיפול חבל על הזמן ועל הכסף.

הדבר השני הוא שכאשר הילד סובל גם מבעיות התנהגות אז התשובה היא בפתרון בעיות ההנהגות כי כמעט תמיד החרדות נוצרות כשאין לילד הורים יציבים שאפשר לסמוך עליהם. ילד שההורה שלו לא מסוגל להגיד לו לא והוא מרגיש חזק יותר מההורים סובל כמעט תמיד מחרדות. וכדי לפתור את בעית החרדות צריך קודם כל לתת לו הורים חזקים יותר ממנו. את החוזק אנחנו נותנים לכם ההורים בהדרכה וגם בטיפול שייתן לכם את החוזק מול הילד שלכם ובסופו של דבר הוא גם לא יסבול מחרדות.

אני ממליץ לכם כבר עכשיו ללחוץ כאן ולעזור לילד שלכם להשתחרר מהחרדה

יכולים להגיב כאן ולשאול כל שאלה - אשמח לענות בהקדם

* יש למלא
1000

תגובות

אורטל

איך לעזור לילדה בת 10 שעברה התקף חרדה ומאז מפחדת שיחזור ההרגשה הזאת

מתן לוי

שלום אורטל!

ילדה בת עשר מושפעת הכי הרבה מההורים ומהתגובה שלהם. ברגע שהיא תקלוט שאת רגועה ולא נלחצת מזה שהיא עברה התקף חרדה. ברגע שהיא תקלוט שבשבילך זה רק אירוע חולף ותו לו. לא משנה מה תגידי לה או לא תגידי לה - היא תהיה רגועה. וההיפך אם תילחצי מזה שהיא עברה התקף ותתחילי להתרוצץ איתה בטפולים רגשיים וכולי זה רק יחמיר את מצבה. ככה זה ב99% מהמקרים. כמובן שאפשר לקבל ייעוץ אצל אלישבע אשתי שהיא מומחית בדברים האלו או לקבל אצלה טיפול כדי שאת תהיי רגועה וכתוצאה ישירה גם ביתך תהיה רגועה.

אפרת

לילד שלי חרדת נטישה מאוד חזקה. הוא חווה טראומה של נטישה מהאבא שלו והוא לא עוזב אותי ולא נותן לי ללכת לשום מקום. אני אובדת עצות. מה אפשר לעשות?

מתן לוי

תראי אפרת. אני מבין שלבנך חרדת נטישה שקשורה בטרואמה שעבר. אבל יחד עם זה אני מבין שכרגע הוא נמצא איתך ולא עם אבא שלו ולכן במקרים כאלו לך י שאת ההשפעה הכי גדולה עליו. נוכל לתת לך הדרכה מתאימה ואני בטוח שאחרי הדרכה כזו חרדת הנטישה שלו תרד לגמרי - יש לנו הרבה נסיון במקרים דומים של חרדת נטישה בילדים ובכל המקרים הללו הדרכה נכונה להורה פתרה את הבעיה מן השורש.

לכל שאלה אפשר לפנות אלינו.

מתן ואלישבע

כן, אני רוצה לעזור לילד שלי להשתחרר מהחרדות כבר עכשיו!הבהרה: כל הנאמר באתר ובדף זה ובהמלצות שלי, ניתן על ידי על פי ניסיוני ומיטב הבנתני בלבד. אין באמור משום הנחיה לטיפול ואין הוא מחליף התייעצות עם רופא ואין בו המלצות או הנחיות של רופא. כל העושה שימוש בנאמר באתר זה, לגבי עצמו או אחרים, עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.

איפה אוכל להיפגש איתכם?

 • הקליניקה שלנו בירושלים
 • בשיחת וידאו בזום או בווטסאפ
  • מי נותן את הטיפול?
  • את הטיפול אפשר לעשות אצלי - מתן לוי
  • או אצל אשתי אלישבע לוי
  • 0523262297
  • לחץ להצגת מספרי הטלפון בקליניקה