שיטת הטיפול בקלות

של מתן ואלישבע לוי

  • שיטה שמחוברת אליך
  • לאני הפנימי שלך
  • מבוססת על שיטת tat

אני רוצה לצטט כאן את אחד המטופלים שלי שהגדיר לי בצורה מאוד יפה את המייחד של שיטת הטיפול שלנו. "אין לך איזשהו פרוטוקול מסודר לפיו אתה עובד. אתה פשוט מתחבר אלי, לאיפה שהרגשות שלי נמצאים, לאיפה שהחשיבה שלי נמצאת, לאיפה שאני נמצא".

אשתי מביאה לי עוד ציטוט ממטופלת שלה. "סוף סוף אני פוגשת טיפול באורך המתאים. בכל הטיפולים האחרים שהלכתי הטיפול הסתיים אחרי 45 דקות בין אם רק התחלנו או אפילו כשהייתי באמצע רגשות סוערים. הזמן נגמר וזהו".כאן הטיפול היה עד לרגיעה.

הקו המנחה שלנו הוא שכל אדם הוא שונה. אנחנו לא מנסים להלביש את התבנית שלנו, את החשיבה שלנו והרגשות שלנו עליך. אנחנו משתדלים לעשות את המקסימום שלנו כדי להיות איתך, להקשיב לרגש, לחשיבה, ומשם להתקדם ביחד.

אנחנו מתייחסים לאדם בשלמות. לפעמים חרדה היא רק קצה הקרחון למשהו יסודי יותר שצריך לטפל בו ואז החרדה כבר תיפטר בעצמה. תמיד נשאף לחתור לשורש הדברים ולפתור את הבעיה מיסודה. היה אפילו מקרה של מטופלת הגיעה לאשתי עם חוסר יציבות נפשית והמקור לכל זה היה ארוחות בצורה לא סדירה שגרמו לשיבוש מאזן הסוכרים בדם וגם לחוסר יציבות נפשית, וכך בשיחת בירור פשוטה נפתרה הבעיה. ועוד לא מעט מטופלים שלי שבשיחה אחת של בירור הגענו למסקנה שכל הבעיה היתה שהם נלחצו מהחרדה. וברגע שהגענו למקום רגוע ביחס לחרדה גם החרדות נעלמו. אצל חלק מהם זה לקח בסך הכל פגישה אחת.

לפעמים הבירור הראשוני להבנת הבעייה דורש יותר מאשר שיחת בירור. ואז אשתי אלישבע עושה אבחון דרך ציור שממקד את הדברים בצורה מדוייקת ונותן לנו תכנית עבודה. ולפעמים אחרי האבחון הפיתרון לא בהכרח מצריך טיפול אלא דברים אחרים כמו למשל שינוי בדפוס התנהגות.

במקרים שבהם אחרי הבירור הראשוני אנחנו רואים ששורש הדברים נמצא ברגש, כמו למשל משקעים רגשיים מהעבר, אנחנו משתמשים בטכניקת הטיפול הרגשית של tat.

אסביר על קצה המזלג איך נראה שימוש בטכניקת tat. אנחנו עושים את זה רק בדיבור אבל זה סוג של דיבור לרגש. בטיפול כשיש אוירה ותנאים של ריכוז מקסימלי, אני אומר לך משפט שנוגע ברגשות שלך שעושה לך משהו. לפעמים אחזור על המשפט הזה מספר פעמים. ואז אשאל אותך – מה זה עשה לך? מה עבר לך בראש? לפי התגובה שלך אמשיך עם המשפט הבא. כך שלמעשה מי שמוביל את הטיפול זה אתה או את. התפקיד שלי הוא להיות בהקשבה מקסימלית לך, לרגשות שלך, למחשבות שלך. וכך אפשר לראות ממש תוך כדי טיפול איך הדברים משתחררים.

לסיכום שיטת הטיפול שלנו בנויה על חיבור אמיתי לאדם שבך. בלי תאוריות על תת מודע וכל מיני נסיונות להלביש עליך כל מיני תבניות מעשה ידי אדם. בלי נסיון של המטפל להוליך אותך לאן שהוא רוצה. הטיפול הוא נטו חיבור אמיתי לעצמך ומתוך החיבור הזה הדברים שמפריעים ומעיקים עליך משתחררים מעצמם.

אפשר להשאיר את הפרטים כאן ואנחנו נחזור אליך

להתראות

מתן ואלישבע

הטיפול שלכם מעניין אותי. חזרו אלי

גם אני, כמוך שונא ספאם. המייל שלך ישמש אותי רק לשליחה של עדכונים רלוונטיים. אפשר להפסיק את קבלת העדכונים בלחיצת כפתור בכל רגע. מבטיח :)

הבהרה: כל הנאמר באתר ובדף זה ובהמלצות שלי, ניתן על ידי על פי ניסיוני ומיטב הבנתני בלבד. אין באמור משום הנחיה לטיפול ואין הוא מחליף התייעצות עם רופא ואין בו המלצות או הנחיות של רופא. כל העושה שימוש בנאמר באתר זה, לגבי עצמו או אחרים, עושה זאת על אחריותו האישית בלבד. לכל המעוניין הצהרת נגישות