טיפול בחרדת בריאות

  • בשיטה ייחודית וחדשנית
  • פיתרון יסודי של החרדה
  • גם בשכל וגם ברגש

טיפול בחרדת בריאות

אם הגעת למסקנה שאתה סובל מחרדת בריאות, זה כבר מצב מצויין. רוב אלו שסובלים מחרדת בריאות בטוחים שהם בסדר גמור, והחששות שלהם מוצדקים. אבל לפני שנסביר מה היחס הנכון לחרדת בריאות אני חייב לציין שישנם שני סוגים שונים במהותם של החרדה הזו חרדת בריאות.

הסוג הראשון הוא חשש להיות חולה. פחד להידבק במחלות, פחד לחלות וכו'. הסוג השני הוא פחד שכבר אני חולה אוהבים לקרוא לזה היפוכונדריה.

אני רוצה לדבר קודם על הסוג הראשון. החשש שאני אחלה. האמת שיש הרבה אנשים שנמנעים מכל מיני דברים מחשש שהם יחלו. למשל אנשים שנמנעים מלאכול כל מיני דברים כמו למשל פירות וירקות לא אורגניים, או כאלו שאוכלים רק עופות ללא חשש אנטיביוטיקה. אין עם זה בעיה. זה לא מפריע לחיי היום יום וגם אם חלק מהדברים האלו הם חרדת בריאות במיטבה, זה לא מפריע לשום דבר. במקרה הזה מספיק לעשות חקר מעמיק ולבדוק מה רמת הסיכון בכל דבר שממנו אנחנו נמנעים ולהגיע למסקנה תהיה אשר תהיה.

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו נמנעים מלבדוק את החששות. ואז מה שקורה הוא שאנחנו שומעים לכל רופא אלטרנטיבי או נטורופת שמזהיר מפני איזשהו סיכון. ואז מה שקורה זה שלאט לאט מתווספות הימנעויות וחששות וחרדות בריאות שמקשים על החיים שלנו. תדעו לכם כלל. כל דבר צריך לבדוק. ואם תבדקו לעומק תגלו שרוב החששות הם רק חרדות בריאות. למה? הרי באמת יש סיכון מסויים. לא?

אז התשובה היא שאכן זה נכון שיש סיכון מסויים אבל אם נבדוק מה רמת הסיכון נגלה שאם נלך לפי רמת סיכון כזו לא נוכל לאכול שום דבר. כי בכל אוכל שאנחנו מכניסים לפה יש רמת סיכון מסויימת. הסיכון הוא כל כך נמוך שחבל לבזבז עליו את הזמן והאנרגיות.

אז מה עושים אם הגענו למצב שבו אנחנו נמנעים מכל מיני דברים וזה כבר פוגע ברמת החיים שלנו, והופך אותנו לבעלי חרדת בריאות משובחת. מה עושים? פשוט בודקים. מי שזה קשה לו אני אוכל לעזור לו. אני כבר בקיא בכל מיני חששות בריאותיים למיניהם ויכול לומר לך מה חשש אמיתי- ויש כאלו! ואני יכול גם לומר לך איזה דברים הם רק חרדת בריאות ותו לו.

טיפלתי כבר בהרבה מקרים כאלו. גם חששות מופרזים של מגיפת הקורונה למשל וגם חששות בריאותיים אחרים. ברוב המקרים הספיקה פגישה אחת שבה הבהרתי את הדברים והחששות נעלמו. מה קורה כשלמרות ההסברים הנכונים נשארת לה חרדת הבריאות? במקרה כזה אנחנו ממשיכים לטפל אבל הפעם לא בשכל אלא ברגש בשיטת הטיפול שלנו. שיטה שעליה נרחיב בהמשך.

הסוג השני הוא זה שקוראים לו היפוכונדריה. אם יש לך חשש שאתה חולה עכשיו. לפעמים יש לזה ביטויים גופניים ולפעמים לא. המשותף לכל המקרים הוא חרדת בריאות.

חרדת בריאות כזו נראית בערך ככה. זה מתחיל בזה שהרופא אומר לך שאתה סובל מחרדות. אתה בטוח שיש לך בעיה רפואית. אבל כל הבדיקות יצאו תקינות. ואז הרופא, המשפחה, החברים לוחצים עליך שתלך לטיפול. אז קודם כל אני רוצה לומר לך דבר חשוב מאוד בקשר לסוג הזה של חרדות בריאות. אני קיבלתי אצלי לטיפול הרבה מאוד אנשים כאלו. והרופא האמין שהם סובלים מחרדות, ואפילו נתן להם כדורים. בסופו של דבר התברר שהיתה בעיה אמיתית. והרופא המלומד לא רק שלא עלה על הבעיה בזמן אלא גם האשים את החרדות. ולכן הדבר הראשון שנעשה הוא לברר אם אכן יש איזושהי בעיה רפואית אמיתית. לאור נסיוני בדברים כאלו, יש אפשרות לברר למרות שהרופא האשים את החרדות.

אחרי שנוודא שאכן אין בעיה רפואית אז נוכל להתקדם לטיפול בחרדת בריאות. במקרים כאלו בדרך כלל לשכנע בשכל לא כל כך עוזר ולכן אנחנו פונים לשיטת הטיפול שלנו שעובדת ישירות עם הרגש. ברגע שאנחנו משחררים את הרגש שעומד בשורש חרדת הבריאות המופרזת לאט לאט החרדה נעלמת והחיים נראים מאוזנים יותר. והדבר המפתיע הוא שברוב המקרים בהם טיפלתי התסמינים הגופניים שגרמו לחששות הלכו ונעלמו עם תהליך הטיפול בחרדות.

אני רוצה לפרט קצת יותר בנוגע שליטת הטיפול שלנו בחרדת בריאות. אנחנו לא עובדים על השכל ולכן לא ניתן לכם לתרגל חשיפות לדברים שמעוררים פחדי בריאות. גם לא נסביר לכם למה לא כדאי לחשוש, את זה אנחנו עושים רק במפגש הבירור הראשוני ואם אכן אין סיבה לחשוש הפיתרון נמצא במקום אחר לגמרי לא בשכל. אנחנו למעשה עובדים עם הרגש שלך. הרגש הזה שלא נותן לך מנוח . הרגש שחושב קצת אחרת מהשכל ומנהל אותנו. עם הרגש הזה אנחנו עובדים בשיטת הטיפול שנו. ממש מדברים איתו, יחד איתך. אפשר ממש תוך כדי טיפול לראות איך החרדות לאט לאט נעלמות. איך בתחילת טיפול אם אני מזכיר שם של מחלה הלחץ עולה ואיך בסוף הטיפול זה כבר לא עושה שום דבר. זה טיפול שתכל'ס מדבר עם החרדה, לא מדבר עליה. אני לא מלמד אותך איך להתמודד, בסוף הטיפול החרדה פשוט נעלמת וזהו.

נשמע טוב? רוצה לדעת יותר. שוקל לקבוע טיפול איתנו. אשמח לתת לך ייעוץ ראשוני ללא עלות. יכול להשאיר את הפרטים כאן למטה ואחזור אליך בהקדם.

להתראות

מתן

חזור אלי, אני רוצה לדעת עוד

גם אני, כמוך שונא ספאם. המייל שלך ישמש אותי רק לשליחה של עדכונים רלוונטיים. אפשר להפסיק את קבלת העדכונים בלחיצת כפתור בכל רגע. מבטיח :)

הבהרה: כל הנאמר באתר ובדף זה ובהמלצות שלי, ניתן על ידי על פי ניסיוני ומיטב הבנתני בלבד. אין באמור משום הנחיה לטיפול ואין הוא מחליף התייעצות עם רופא ואין בו המלצות או הנחיות של רופא. כל העושה שימוש בנאמר באתר זה, לגבי עצמו או אחרים, עושה זאת על אחריותו האישית בלבד. לכל המעוניין הצהרת נגישות